Autor Téma: Tak co říkáte na betu?  (Přečteno 8455 krát)

Almych

• Anarúth Order
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
    • http://www.anaruth-order.cz
Re: Tak co říkáte na betu?
« Reply #45 kdy: Listopad 26, 2011, 09:09:16 am »

Me klepne, ted jsem si nasel hodinku abych to zkusil a oni sundaj servery, darebaci.  >:(
Zaznamenáno

Giltanas

• Anarúth Order
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
« Reply #46 kdy: Listopad 26, 2011, 09:11:18 am »

Jj, nemilé překvapení. A teď si představte, že jak je nahodí, bude to to samé, co včera navečer.... :(
Zaznamenáno
Giltanas, lvl 100, Elf of Lindon - Hunter - Armsmann
Gillanor, lvl 65, Elf of Rivendell - Runekeeper - Cook
Linaeween, lvl 74, Elf of Lorien - Minstrel - Jeweller

Béda

• Anarúth Order
  • Páže
    • Zobrazit profil
« Reply #47 kdy: Listopad 26, 2011, 10:06:56 am »

Mi pro jistotu ještě ani neaktivovali účet ;-) Anebo něco dělám špatně.
Zaznamenáno
Béda Vozembouch

Giltanas

• Anarúth Order
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
« Reply #48 kdy: Listopad 26, 2011, 11:59:26 am »

K těm serverům, Evropské mi jedou....
Zaznamenáno
Giltanas, lvl 100, Elf of Lindon - Hunter - Armsmann
Gillanor, lvl 65, Elf of Rivendell - Runekeeper - Cook
Linaeween, lvl 74, Elf of Lorien - Minstrel - Jeweller

Miranori

• Administrátor
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
« Reply #49 kdy: Listopad 27, 2011, 13:13:02 pm »

Takze moje shrnuti ze hry.

Hral jsem postavu Jedi Consular, skoncil jsem na 10lvl - hodnotim v podstate poznatky ze startovni lokace, protoze po priletu na Corussant jsem uz nepokracoval.

1) Graficky engine - je vyborny, hra se nakonec odklonila od "uplne kreslene podoby" do jakeho si mezistupne, nicmene i jako priznivec realismum, musim konstatovat ze se mi jejich vysledny styl zamlouva a nemam proti nemu vyhrady.

2) Herni engine - neshledal jsem zadny problem v zobrazeni/pohybu postav. Velmi pozitivne hodnotim ten takzvany system boju kdy je po vizualni strance videt ze se vam povedlo parry - protoze Vas mec i nepratelsky mec se o sebe zastavi ve vzajemnem pohybu - vypada to pekne.

3) Dejova linka, uvodnich 10 lvl je vlastne jakysi "tutorial" daneho povolani - takze dejova linka je vytvorena velmi hezky - minimalne ne stejne urovni jako Booky. Co bude dal na dalsich levelech to uvidim v plne hre.

4) Ukoly, zadny uplny prekotny zazrak necekejte, nicmene jiste zmeny tady jsou. Nesetkal jsem se s ukoly typu zabij 10 nepratel, nicmene napr. je vam zadam ukol kde mate najit nejaky predmet, pri prichodu na misto se Vam zpristupni "doplnkovy bonusovy ukol" kde je prave zabit 10 nepratel ale ten plnit nemusite - staci najit predmet a pak ukol odevzdat (pokud jste udelali i bonusovy ukol tak Vam daji vice XP za ukol).

5) Skupinove ukoly, mozna se pletu za celou dobu do priletu na Corusant jsem dostal 2x skupinove ukoly (z cca 80-100 normalnich ukolu). V teto fazi prvnich levelu ve hre mi to nevadilo, protoze se clovek seznamuje s hrou, ale otazka je jak to bude dal.

6) Tim ze je to "nove" tak je to chytlave, takze nemohu hodnotit jinak nez kladne, priznavam ze muj vyrok neni objektivni  ;D Rozhodne me to zaujalo vice nez StarTrek. Co si budeme nalhavat - tvurci maji zkusenosti a myslim si ze i kdyby to clovek hral jen jako singleplayer ten jeden mesic co je pri zakoupeni hry, tak to dejove a obsahove urcite za tech 1000,- Kc bude stat.
Zaznamenáno
Miranelka Hunter (Weaponsmith)
Miranori Guardian (Jeweler , Cook)
Miraniwen Captain (Jeweler)
Miranero Champion (Metalsmith)
Miranel Loremaster (Woodworker)

Palanath

• Anarúth Order
  • Páže
    • Zobrazit profil
« Reply #50 kdy: Listopad 28, 2011, 09:18:35 am »

Tak pridam svoje postrehy aj ja. Hral som za bounty huntera. V prvom rade, ohladom SW som bol skepticky, nepacila sa mi ani graficky ani ma to prilis nelakalo odskusat. na poslednu chvilu som sa do tej bety dostal a  musim povedat, ze som zmenil nazor. po grafickej urovni sa mi to momentalne paci (ta kreslena verzia bola hrozna). dostal som sa len po vlv 8, hru som si uzival, questy boli zaujimave - presne ako som za BH aj ocakaval, vacsinou som niekoho vrazdil  :) dost sa mi pacila moznost vybrat si, ci chcem dotycnu osobu zabit, alebo ju necham zit a vyriesim to inym sposobom.
na druhu stranu, questy sa mi zdali prilis jednoduche.

napriek tomu, ze som "musel" zmenit nazor na hru. nie som ochotny si za SW platit, takze kupit si to nekup a ostanem pri lotro :)
Zaznamenáno

Presco

• Anarúth Order
  • Novic
  • *
    • Zobrazit profil
« Reply #51 kdy: Listopad 28, 2011, 11:45:07 am »

Take sem zkousel betu, vyzkousel sem si Jedi Knighta a Smugglara do toho 10 az 11 levelu a musim rict, ze za paseraka se mi zdalo hrani zajimavejsi hlavne z hlediska pouzivani skillu, system kryti atd. Po graficke strance se mi hra docela libi, i kdyz to neni uplne muj salek kavy. Musim ale pochvalit nadherny hudebni doprovod vcetne nadabovani vsech rozhovoru. Dejova linka je pekna, ale ono opravdu tech 10 levelu je jen jakysi tutorial, ktery zabavi na pul dne. Po jeho absolvovani, kdy tesne pred koncem mi byl pridelen pridelen spolecnik, jsem se dopravil na Coruscant, kde mimojine jsem se naucil craftit, o cemz se lehce zminim. Je to zajimave resene, kdyz sem se tak prochazel po meste, tak sem spolecnika mohl poslat na misi, aby se po nekolika minutach vratil zpet s par "natezenymi" surovinami. Stejne tak ho clovek muze poslat ke krafticimu stolu a nemusi se obtezovat chodit sam. A pri tom sem zjistil takovou zajimavou vec, ze pokud nejake suroviny nemam u sebe, ale v bance, tak on si je z banky vezme a nemusim kvuli tomu letet do banky osobne.
Problémy s betou nebyly, a to co sem koukal skoro všechny servery byly full,  klient stabilní, hra nepadala, lagy žádné, načítání lokací žádné, jen až při opuštění planety, takže pohoda.
 Hraje se to opravdu pekne a ted ta beta me utvrdila, ze tuhle hru si rozhodne ujit nenecham.
Zaznamenáno

Rraven

• Anarúth Order
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
    • První dobrá
« Reply #52 kdy: Listopad 28, 2011, 12:01:06 pm »

Moje dojmy z beta testu (Jedi Consular Sage, lvl 14):
  • je to vylepseny WoW preneseny do sveta SW - pripomina ho graficky, hernimi mechanismy, proste vsim
  • graficke pojeti me trochu zklamalo - ten animovany nacancany svet mi pripomina pohadky
  • kvalita grafiky nic moc (zubate hrany, rozmazane textury...) - ale mozna maji v bete nastavenou  nizsi kvalitu a v ostre hre to bude lepsi
  • ukoly: celkem klasicke (jdi - prozkoumej - prines). k dobru se da pripsat to, ze ukoly typu "zabij 20 banditu" jsou jen bonusove, dostanete je automaticky k jinym ukolum a kdyz je splnite, dostanete nejaky bonus k odmene za hlavni ukol
  • obtiznost: na nizkych levelech dost nizka :)
  • konverzace - ve hrach jdu hodne po pribehu, takze se mi vsudypritomne rozhovory s NPC libily, ale dovedu si predstavit, ze rade lidi budou pripadat jako strasne zdrzovani (u kazdeho questu je sahodlouhy rozhovor pri zadani ukolu, pak vetsinou jeden nebo dva v prubehu a treti pri odevzdavani)
  • skupinove konverzace - imho nejlepsi napad z cele hry: kdyz hrajete ve skupine, mluvite v questech s NPC vsichni dohromady a provadite tak i zavazne moralni volby (zabit nevinne NPC, nebo ho nechat zit?). Funguje to tak, ze kazdy muzete zvolit variantu podle libosti (dobrou nebo zlou) a hra vybere podle rollu odpoved jednoho z vas za celou skupinu. Vam se ale do statistik pocita ta vase odpoved. Skoda, ze to nedotahli k nejake forme hlasovani a vetsinoveho rozhodnuti - clovek by pak mnohem rozvazneji vybiral, s kym se da do party (ale chapu, ze by tim PUGum asi uplne odzvonilo. Casto to vede k nelogickym situacim: zvolite dobrou odpoved, nekdo vas ale prerolluje a skupina udela temnou akci (zabije NPC) - ale vy stejne dostanete body za svetlou stranu sily :)
  • spolecnici - dobry napad, na podporu solo hrani - v podstate od prvnich levelu mate spolecnika, se kterym projdete i Heroic mista, kde sami umirate do minuty (spolecnik ale neni pouzitelny pri hrani ve skupine)
  • craft - zadne tezeni, zadne vysedavani u ponku apod. Crafti za vas vas spolecnik. Odesilate ho na mise, ze kterych prinasi suroviny, nebo ho odesilate, aby neco vyrobil. Kazda akce zabere nejaky cas (na nizkych levelech to bylo v minutach). Jo - taky ho muzete primo z mise poslat, aby prodal junk, cimz si uvolnite zaplneny inventar.
Shrnuto: dojmy po nekolika hodinach rozporuplne. Zajimavy svet SW (uvidime, jak bude zajimava pribehova linie - na prvnich levelech mi prisla zatim docela plytka a bez nejakych vetsich dramat), grafika se mne osobne moc nelibi, nektere napady jsou osvezujici, nektere ne uplne dotazene. Po technicke strance mi hra prisla dost vyladena - nenarazil jsem na zavaznejsi bug, zadne lagy (hral jsem na US serveru). Rekl bych, ze SWTOR muze nalakat dost lidi z WoW, proti LOTRO mi ale prijde porad takovy nejaky moc pohadkovy a malo temny :)
« Poslední změna: Listopad 28, 2011, 12:05:17 pm od Rraven »
Zaznamenáno
Ravenkeep | Elf Runekeeper | 85 | Farmer & Scholar (cech)
Ravenward | Man Warden | 75 | Woodworker (cech) & Forester
Ravenlor | Man Lore-master | 80 | Jeweller (cech) & Cook
Ravenhir | Dwarf Champion | 66 | SM Metalsmith (cech) & SM Prospector

Miranori

• Administrátor
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
« Reply #53 kdy: Listopad 28, 2011, 12:57:39 pm »

Dobra poznamka Ravenkeepe, nevim proc ale nemohl jsem zapnout vyhlazovani - take jsem si vsimnul tech kosticek v mistech kde byly treba stiny a podobne - ale nevim jestli byl problem u mne nebo to zapnout jeste nejde....

Co se tyce rozhovoru, z tech jsem nadsen a to z duvodu ze jsem precetl (a pochopil) 100% vsech techto rozhovoru. Zadne preskakovani, nebo pasaze dlouheho textu psaneho malym nahustenym pismem ... Proste tim ze je to nadabovane (a samozrejme si muzete zapnout titulky) tak jsem nemel problem to poslouchat/cist.
Rozhovory (zadavani questu) udelali v rozumnem rozsahu a je to z meho pohledu obrovske plus. Ti narocnejsi co by si radeji cetli jednu stranku textu budou zklamani, ti co nikdy nic nectou ten dialog, kde se aktivne zapojuji, projdou v pohode a ostatni budou take spokojeni.
Zaznamenáno

Rraven

• Anarúth Order
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
    • První dobrá
« Reply #54 kdy: Listopad 28, 2011, 14:46:26 pm »

Ja bych tipl, ze to bude vlastnost bety - ze proste este nemaj zapnutou grafiku na max.

K rozhovorum: mne osobne se taky libily, a uzival jsem si je. Pribeh je zasadnim odlisenim oproti WoW. Ale dovedu si predstavit, ze lidi, ktere pribeh nezajima, budou dost nadavat. Hlavne treba v PUGu, kdyz se sejde nekdo, kdo si vsecko rad poslechne s nekym, kdo chce quest jen probehnout, a bude muset porad cekat :)
Ale ty skupinove konverzace jsou podle me vyborny napad. Treba v LOTRO by myslim byly naprosto uzasne!
Zaznamenáno
Ravenkeep | Elf Runekeeper | 85 | Farmer & Scholar (cech)
Ravenward | Man Warden | 75 | Woodworker (cech) & Forester
Ravenlor | Man Lore-master | 80 | Jeweller (cech) & Cook
Ravenhir | Dwarf Champion | 66 | SM Metalsmith (cech) & SM Prospector

Almych

• Anarúth Order
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
    • http://www.anaruth-order.cz
« Reply #55 kdy: Listopad 28, 2011, 20:05:31 pm »

Dnes me to jeste pustilo, tak jsem prubnul.

Je to SW? Neni to SW? To je oc tu bezi, vypada to jako SW, ale neni to citit jako SW  :(
Zaznamenáno

Miranori

• Administrátor
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
« Reply #56 kdy: Listopad 29, 2011, 07:15:55 am »

Vcera jsem se dostal ke splneni tech skupinovych ukolu, tak nejake postrehy:

1) Nejprve cast uzemi na planete Ord Mantell, je to klasicke uzemi kde jsou silnejsi nepratele a casto stoji ve skupinkach. Jinak nic zvlastniho - ukoly jsou klasicke.

2) Dalsi byla mise pri odletu ze stanice na Corrusant - myslim si ze to je prvni skupinova mise pro 4 osoby ve hre.
Skupina byla slozena Jedi knight, Jedi Consular, Trooper(ja) a druhy Trooper. Presto ze jako jediny jsem 2x umrel - to je tak kdyz tank na sebe neudrzi nepratele, lecitel neleci a DPS se nehlida  ;D ;D - tak musim rici ze to bylo jednoduche, az na nejake 2-3 bossy nebyl problem s pruchodem, coz je skoda, doufam ze v plne hre jeste pritvrdi obtiznost.
Zaznamenáno