Autor Téma: Tak co říkáte na plnou hru?  (Přečteno 7798 krát)

Rraven

• Anarúth Order
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
    • První dobrá
Tak co říkáte na plnou hru?
« kdy: Prosinec 21, 2011, 13:03:26 pm »

Tak jak jste zatim spokojeni?
Po tydnu mam healera (Jedi Consular Sage) na 20. lvl (a taky Smuggler Scoundrel na 14. lvl), brazdim Taris a zacinam se trochu nudit ;) Dopustim se tady maleho srovnani s LOTRO zalozeneho na mem dosavadnim hrani:
Co me bavi:
  • namluvene zadavani ukolu - tisickrat lepsi, nez v LOTRO (vyborne jsou i ty skupinove konverzace), mnohem lip to vtahuje do pribehu
  • spolecnici - od zacatku mam k sobe slusneho tanka, takze se daji v pohode solovat i ukoly pro dva (heroic +2)
  • zajimavy pribeh - ale svet LOTRO me osobne prece jen bavi vic
  • Smuggler a jeho mechanismus kryti se - velmi osvezujici novinka v pojeti classu - jen skoda, ze neni dotazena (v podstate je jedno, jestli se kryju za necim, nebo jen tak drepim metr pred nepritelem)
  • vstricna komunita - trochu jsem se bal, koho potkam, ale dosavadni zkusenosti na PvE serveru jsou velmi dobre, zadni prudici, vstricna atmosfera, neni problem sehnat lidi pro skupinu

Co me moc nebavi:
  • mala variabilita skillu - na 20. lvl mam jako healer TRI pouzitelne skily: jednu bublinu, jeden mensi heal s kratsi indukci a jeden vetsi heal s delsi indukci; healovani tedy spociva v mackani tri tlacitek, coz je dost nuda (zlaty RK v LOTRO!) a jak jsem se dival na skilly, ktere jeste ziskam, nic moc dalsiho me neceka - nastesti boje jsou zatim tak lehke (byl jsem ale jen ve dvou flashpoitech), ze ani moc healovat nemusim, a jedu vic DPS, CC a prerusovani
  • ukoly - nakonec i SWTOR sklouzava do klasickeho schematu jdi tam-posbirej-zabij-prines, navic je vsecko zjednodusene tim, ze vsecky cile vidite presne na mape (v LOTRO to jde aspon vypnout)
  • souboje s kosmickou lodi - no, nic moc, vazne
  • moc nechapu, jak funguje aggro - v tomhle jsem zatim nevypozoroval zadnou logiku - pripada mi, ze nepratele utoci, jak se jim zachce :)
  • sbirani light a dark bodu a volby v dialozich jsou fajn - ale zatim jsem neprisel na jedinou situaci, kdy by se moje rozhodnuti opravdu stalo nejakou zasadnejsi krizovatkou v pribehu - odbocky se nakonec hezky sejdou na predem urcene ceste
Tolik moje prvni dojmy. Zmeni se neco na vyssich urovnich? Nebo jsem rozmazleny z LOTRO? :)
« Poslední změna: Prosinec 21, 2011, 14:38:40 pm od Rraven »
Zaznamenáno
Ravenkeep | Elf Runekeeper | 85 | Farmer & Scholar (cech)
Ravenward | Man Warden | 75 | Woodworker (cech) & Forester
Ravenlor | Man Lore-master | 80 | Jeweller (cech) & Cook
Ravenhir | Dwarf Champion | 66 | SM Metalsmith (cech) & SM Prospector

Borondil

• Administrátor
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
Re: Tak co říkáte na plnou hru?
« Reply #1 kdy: Prosinec 21, 2011, 13:12:15 pm »

Pěkně řečeno Pane Ravenkeepe, zapomněl jsi ale zmínit jeden klad oproti Lotru:
- mohu si dle chuti sesílat blesky, aniž bych musel poslouchat blbé kecy od jednoho nejmenovaného trumbery že to sem nepatří  ;D

Edit: ještě mne napadá že jsi nezmínil systém craftu oproti Lotru, zda je to v tvých očích lepší či nikoliv, to by mne docela zajímalo.
« Poslední změna: Prosinec 21, 2011, 13:14:45 pm od Borondil »
Zaznamenáno
Talagad, harfeník a člen kuchařského spolku
Borondil, kapitán, kovář zbrojí
Mithieneth, putující elfka
Ametysta, pokojská Paní Andulien
Anaruth, pokladník Řádu

Miranori

• Administrátor
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
« Reply #2 kdy: Prosinec 21, 2011, 13:54:52 pm »

Co se tyce leceni, tak ja se s Nimdol docela zapotim u tezsich misi HEROIC +4.
Jako trooper mam 4 lecici skily a pak jeden "buff", kdy v prubehu leceni sbiram body za leceni (celkem rychle cca hodim 8-10 leceni a mam nasbirano 30 bodu) a za tech 30 bodu pak nahodim ten buff co ma damage reduction pouze na moji osobu a pokud na pratele hodim lecici plosny skill tak ten buff dostanou take.

O agro toho moc nevim Nimdol dela pokusy a celkem mu to jde - cili nejak to funguje, ale asi je jeste brzy to hodnotit na 25 lvl.

Jinak vicemene se vsim souhlasim, ale me to celkove porad hodne bavi - nove koste dobre mete.

Co se tyce craftu. Muzes si vybrat 3 "povolani". Nektera povolani sbiraji suroviny "na ceste", nektera je sbiraji tak ze posilas sveho spolecnika na vypravu (postupne muzes posilat i vice spolecniku) a on behem 1-3 minut (v pocatecni fazi) dosene senajek suroviny - nebo pri kritickem neuspechu take nedonese. Vyslani spolecnika stoji nejake penize. Craftovani probiha klasicky. Zatim mam cca 160 ze 400 bodu u vyroby zbrani. Cca co 40 bodu dostanu nejake dalsi recepty co si muzu nakoupit a delam tak lepsi veci. Vyroba probiha tak ze opet posles nejakeho spolecnika aby vytvoril nejaky predmet, to nestoji penize ale potrebne suroviny, opet vyroba trva 1-2 minuty. Nekdy to critne a podobne. Vyrobene veci muzes zase rozlozit - ziskas nejake suroviny zpet a mas malou sanci ze se ti podari ziskat i vylepsenou verzi daneho predmetu (neco jako normalni a lepsi veci v LOTRU), narazil jsem na to ze napr nejaka zbran ma vice vylepsenych verzi - v jedne je lepsi damage, jinde staty a podobne.
Zaznamenáno
Miranelka Hunter (Weaponsmith)
Miranori Guardian (Jeweler , Cook)
Miraniwen Captain (Jeweler)
Miranero Champion (Metalsmith)
Miranel Loremaster (Woodworker)

Rraven

• Anarúth Order
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
    • První dobrá
« Reply #3 kdy: Prosinec 21, 2011, 14:36:49 pm »

Mas pravdu, pane Borsi, to je samozrejme UPLNE NEJVETSI KLAD :D

Jen ty blesky zrejme pouziva hlavne temna strana, a za tu jsem zatim nehral :)Jedi Consular se vyziva spis v tom, ze na nepratele haze tupe predmety (ktere - ale to je samozrejme hnidopisina - jakymsi magickym zpusobem vytrhava ze zcela rovne podlahy) :)

Mechanismus crafteni trefne popsal Miranori. Na zacatku, dokud jsem mel jen jednoho spolecnika, me to trochu stvalo, protoze s pomocnikem se rychleji likviduji nepratele a tak se mi nechtelo porad ho posilat do vyroby. Nicmene s druhym pomocnikem je to lepsi - jeden permanentne vyrabi, druhy mi hlida zada v boji.

Clovek tak usetri dost casu, ktery by jinak stravil mechanickou cinnosti u ponku (samozrejme kyberetickeho). Narozdil od LOTRO, kde drtivou vetsinu craftenych veci nema smysl pouzivat, mi prijde, ze v SWTOR ma craft docela smysl. Lepsi nez vyrobene vybaveni totiz lze ziskat jen z instanci (flashpointu), kde pada zcela nahodne, takze je jednu instanci potreba jit treba petkrat, nez padne aspon jeden kousek lehkeho brneni (zalezi samozrejme na stesti). Odmeny za ukoly nejsou spatne, ale zadne zazraky to nebyvaji.

Na zacatku je taky trochu pruda, ze vyroba predemtu (nebo mise na sber surovin) trva jen par minut, takze je potreba pomocnika co chvili manualne vyslat do prace. Na vyssich levelech ma ale vyroba nekterych predmetu trvat treba několik hodin nebo i dele. Zajimave taky je, ze pomocnik pokracuje ve vyrabeni predmetu i v dobe, kdy je hrac mimo hru. Takze pred odlogovanim pravidelne nasazim do fronty pet veci k vyrobe (to je maximum) a pri pristim prichodu do hry je mam vyrobene. A pomocnik je celkem inteligentni - dokaze si suroviny potrebne k vyrobeni predmetu samostatne vyzvednout z trezoru (vaultu).

PS: Vzpomnel jsem si jeste na jednu vybornou "vychytavku": pokud ma hrac preplneny inventar, muze vyslat pomocnika, aby prodal nepotrebny "junk" - trva to minutu a odpada tak cesta k obchodnikovi a zpet.

A jeste jedna vec, ze ktere by mel staromilec Borsi radost: k instancim musi hraci doputovat pesky, zadne teleportovani do instance ani Instance Finder zatim ve hre nefunguje (ale nepochybuju, ze se to casem zmeni).
« Poslední změna: Prosinec 21, 2011, 14:38:22 pm od Rraven »
Zaznamenáno

Rraven

• Anarúth Order
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
    • První dobrá
« Reply #4 kdy: Prosinec 21, 2011, 14:37:40 pm »

Jinak vicemene se vsim souhlasim, ale me to celkove porad hodne bavi - nove koste dobre mete.

Tak to je fajn, ja hlavne doufam, ze se to este zmeni. A jsem zvedavy na raid :)
Zaznamenáno

Rozarka

• Anarúth Order
  • Mistr brku
    • Zobrazit profil
« Reply #5 kdy: Prosinec 21, 2011, 16:18:48 pm »

Pěkně řečeno Pane Ravenkeepe, zapomněl jsi ale zmínit jeden klad oproti Lotru:
- mohu si dle chuti sesílat blesky, aniž bych musel poslouchat blbé kecy od jednoho nejmenovaného trumbery že to sem nepatří  ;D

Edit: ještě mne napadá že jsi nezmínil systém craftu oproti Lotru, zda je to v tvých očích lepší či nikoliv, to by mne docela zajímalo.
Nerikej za vahas?   Nebo uz mas hru koupenou?:)
U me tahle hra dostane sanci az bude trial. Tazkze nejmene pul roku jeste nic.
Zaznamenáno
Rozarka-Minstrel

Borondil

• Administrátor
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
« Reply #6 kdy: Prosinec 21, 2011, 18:15:21 pm »

Pardon, tiskařský šotek mi popletl písmena. Správně mělo být bys musel poslouchat ... místo bych musel poslouchat.

Rozárko neváhám, vzhledem k současnému přístupu Turbine k interpretaci Středozemě žel není moc co váhat (byť bych váhal rád). Krabice už leží na poště a časem se do světa světlomrsků určitě podívám, primárně kvůli příběhu a atmosféře.
Zaznamenáno
Anaruth, pokladník Řádu

Nimdol

• Anarúth Order
  • Rytíř
    • Zobrazit profil
« Reply #7 kdy: Prosinec 22, 2011, 10:21:20 am »

Ja by som rád spomenul ešte nasledovné veci.

KLADY
- modifikovateľný gear mi príde ako skvelá vec. Nájdem armor ktorý má normálne tri sloty, ktoré obsahujú takzvané augmentations. Ako levelujem tak armor sa samozrejme stáva horším a horším. Riešenie je však jednoduché proste vymením augmenty a armor je zase "ako nový". Plus včera som zistil že aj hodnota armoru sa automaticky prispôsobí najnovším augmentom. Gear tak môže v pohode lvlovať spolu s Vami a to až do najvyššieho levelu. (takto nejak som si predstavoval aj legendárky v lotro, žiaľ vieme ako to s nimi dopadlo)

- Class story - na začiatku sa rozbieha pomaličky, ale teraz okolo lvl 28 je to niečo vďaka čomu hra vybočuje z radu. A teraz nehovorím len o dabingu ale o celkovom scenári k týmto príbehom. Vďaka nim a spomínanému dabingu sa vo svete far far away necitím len ako votrelec čo tam plní questy, ale ako súčasť tohto sveta. Plus k spomínaným rozhodovaniam light a dark - každá kapitola class story sa končí s veľkým finále kde uvidíš výsledky svojich rozhodnutí a viacerými budeš prekvapený.

- Kompletných 28 levelov som prešiel len v spoločnosti Miranoriho a môžem povedať že spôsob akým hra motivuje a podporuje hranie v skupine mi prišiel ako jeden z najzaujímavejších v MMO.

- Cestovanie a s tým spojená vlastná loď s mapou celej galaxie je prirodzené a poctivé. Jednoducho ak som na jednej planéte a chcem ist na druhú neexistuje žiadne tlačítka, ktoré ma tam zázračne portne. Musím ísť najprv do mesta ktoré má spaceport, tam vojsť do hangáru s mojou loďou a v nej potom na kapitánskom mostíku vybrať cieľ mojej cesty. Vďaka tomu naozaj citím, že hrám sci-fi mmo.

- Rozloha planét je úžasne veľká a to až tak, že tento bod spomeniem aj v záporoch asi :) Tatooine napríklad nie je len jedno väčšie mesto a púšť, ale mnoho väčších ako Anchorhead, Mos Eisley, Dreviaan atď. potom obrovská púšť kam len oko dozrie a k tomu dve slnká, ktoré na vás celý deň pražia. Množstvo menších obydlí, kaňonov a piesku :)

- Area auto loot - zabijem 5 mobov a stačí lootnuť jedného a mám loot zo všetkých. A nemusím potom lootovať dlhšie ako bojovať.

ZÁPORY

- Snažím sa tankovať od lvl 10, ale poviem Vám to je jedna hrúza. Zatiaľ nemám ani jeden aoe taunt na aggro a pobehujem medzi mobmi ako splašená koza a snažím sa ich všetkých prinútiť sekať do mňa. Zatiaľ vôbec netuším ako by aggro malo fungovať, zato viem ako by nemalo. Rovnako ako je mala variabilita heal skillov tak je malá aj pri tankovacích skilloch. Mám jeden stance a jeden single target taunt a tým to pre mňa zatiaľ končí.

- Neexistuje niečo ako v Lotro RAT, čo v kombinácií s vyššie spomínaným aggrom je nočnou morou tak pre Miranoriho, ktorý ma healuje ako pre mňa ako tanka. Plná skupina obsahuje len 4 hráčov takže výchovná metóda typu čo si si utrhol to si zabi sám alebo zomri nefunguje a ak zomrie jeden väčšinou už zvoní umieračik všetkým.

- Armor pre Jedi knighta. Toto je "hnidopisina" ale od lvl 10 som ešte nevidel svoje vlasy nakoľko nosím len armor s kapucňou a neexistuje možnosť ako ju dať dole pokiaľ je súčasťou chest piece armoru a nie priamo head slotu.

- UI veľmi pekne ale je rigidné, nemám možnosť nastaviť si ho podľa potrieb a aj tých pár možností čo má sú nedostačujúce

- Rozloha planét je niekedy tak veľká až je únavná. Na tarise sme strávili myslím dva až tri plné dni po 5 a viac hodín každý deň a na konci sme už boli taký unavení, že sme sa museli nútiť robiť ďalšie q aby sme ju dokončili.
« Poslední změna: Prosinec 22, 2011, 10:31:34 am od Nimdol »
Zaznamenáno
Nimdol Hunter of Mirkwood (lvl 65) - Woodsman
Abheniel Loremaster of Mirkwood (lvl 65) - Tailor
Bimir Champion (lvl 50) - Metalsmith

"The nice thing about meditation is that it makes doing nothing quite respectable."

Sludig

• SWTOR-AO
  • Seržant
  • *
    • Zobrazit profil
« Reply #8 kdy: Prosinec 23, 2011, 12:41:05 pm »

tankovani se zlepsi
na lvl 14 dostavas tankovaci stance ktera pekne generuje aggro a i nektere skilly jsou na aggro lepsi nez jine. Nevim jak je to u jedi knechtu, ja mam BH powertecha)
Zaznamenáno
Dageorn Theorien -captain
Sludig-guardian-GM mettalsmith
Dakeyrin Theorien - Burglar

Rraven

• Anarúth Order
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
    • První dobrá
« Reply #9 kdy: Prosinec 23, 2011, 12:52:08 pm »

Hezky popsano, Nimdol!

Class story je velke plus, navic ji ma kazda classa uplne jinou, takze se pri dalsim hrani ukoly tolik neopakuji.

Koukl jsem se do skill tree a nasel tam dalsi tri healovaci skilly, ktere Sage dostane: Rejuvenate a Healing Trance (single target heal + mensi HoT) a Salvation (AoE heal s dosahem 8 metru). Tak to snad casem bude s tou variabilitou trochu lepsi (i kdyz si na ne jeste hodne dlouho pockam). A treba nejake dalsi skilly dostanou i tanci.
Zaznamenáno

Rozarka

• Anarúth Order
  • Mistr brku
    • Zobrazit profil
« Reply #10 kdy: Prosinec 27, 2011, 18:02:14 pm »

Necekane jsem dostal tuto hru pod stromecek,takze uz nemusim cekat na trial za pul roku a zkusil jsem.
Po rozpacite prvni hodince+-,kdy jsem to chtel hned nekolikrat zabalit,jsem najednou zjistil ze me to bavi. Hraji za smugglera gunslingera a jsem  na 22 lvl.
Grafiky jsem se bal nejvice. Svet je pomerne pekny,ale postavy  vypadaji proste osklive. A textury? Rozmazane fleky se texturami ani nazvat nedaji. Na druhou stranu i kdyz letim ve speederu,ktery je rychly,hra se ani trochu neseka i na nejvysim nastaveni grafiky. Vlastne se za ty 3 dny vubec nepamatuji,ze by se nekde hra jen trosku sekla.
Nebudu tu vyjmenovavat klady jako ostatni-class story,dialogy u questu,vylepsovani armoru a zbrani atd.
Jenom pridam par svych postrehu
-spolecnik je vyborny a v boji se silnymi(elite) protivniky nutny(pokud jedete solo),ale jinak prilis nechapu proc ho sebou vsichni porad tahaji. Na solo questy nejen ze neni nutny,ale me osobne kazi radost ze hry,jelikoz je to pak az prilis jednoduche. A to nemluvim o tom,ze mi neustale leze do vyhledu(chodi za hlavni postavou jako ocasek),takze to obcas uz i otravuje. Vazne se divim ze to nikomu nevadi a nikdo si na to nestezuje.
-crafting je podle me skvely.  Ze zacatku mohou byt nektere skilly otravne,protoze musite spolecnika posilat co 5 minut pryc,ale samotna vyroba se uz da zaradit do fronty a vyrabet tak nekolik kusu najednou. A navic se s trochou stesti a rozebiranim vami vyrobenych veci, daji vyrobit i velmi kvalitni(fialove) veci,ktere skutecne pouzijete.
-boj ve vesmiru. Napred jsem byl zdeseny. Ta vec,co se chova jako kus papiru ve vetru,to ma byt bojova lod? Po dvou misich,kdy jsem pochopil ze ja lod vlastne neridim a mym cilem je jen strilet a strilet, me to ale zacalo bavit. Neberu to jako neco na cem by hra stala,jenom takove obcasne zpestreni pozemniho boje. Kdo se tesil na zivot vesmirneho pirata/pruzkumnika,nutne musi byt zklamany.

Prijde mi to jako mix Anarchy Online a Tabula Rasa(hral to vubec nekdo?). Obe hry me bavily.
U SW jsem zatim stravil 3 dny a casu mnohem vice nez jsem chtel :)
Zaznamenáno
Rozarka-Minstrel

Borondil

• Administrátor
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
« Reply #11 kdy: Prosinec 27, 2011, 18:25:48 pm »

Jednou jsem omylem odeslal pomocníka uprostřed džungle na Dromund Kaas na diplomatickou misi a najednou se hra změnila v survival horror.
Z mého imperial snipera (single target ranged DPS) si skupinky 4-5 nepřátel dělali trhací kalendář. Jednoho jsem zastřelil na dálku, část podržel o pár sekund oslepujícím granátem během nichž jsem rozžvýkal dalšího a pak už byli všichni na mě a morálka letěla dolů jak akcie amerických bank po oznámení hypoteční krize. Občas se skupinka nepřátel tváří na pohled snadno, ale zastřelíte prvního a za stínu za vámi vylezou další dva a je to najednou boj o holý život.  Pomocník je umí krásně natankovat, mám permanentně oddálenou kameru a do výhledu mi nikdy neleze. Určitě je to dáno i vybavením a dostupnými dovednostmi, ale užitečnost pomocníka konkrétně pro mou postavu je taková že bez něj mimo civilizaci prakticky nechodím.
Zaznamenáno
Anaruth, pokladník Řádu

Giltanas

• Anarúth Order
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
« Reply #12 kdy: Leden 08, 2012, 15:47:04 pm »

Měl bych dotaz, zda-li mohu svou krabicovou verzi, co mám nainstalovanou na pc, nainstalovat i do notebooku. Mám trochu strach ohledně CD klíče. Jde to nějak a nebo musím stáhnout digitálně?
Díky za info.
Zaznamenáno
Giltanas, lvl 100, Elf of Lindon - Hunter - Armsmann
Gillanor, lvl 65, Elf of Rivendell - Runekeeper - Cook
Linaeween, lvl 74, Elf of Lorien - Minstrel - Jeweller

Nimdol

• Anarúth Order
  • Rytíř
    • Zobrazit profil
« Reply #13 kdy: Leden 08, 2012, 16:01:45 pm »

Samozrejme. Inštalácia nevyžaduje ten Serial Key. Serial Key slúži na aktiváciu účtu na hranie a ten už máš.

Inými slovami inštálacia ti nainštaluje len klienta.Takže smelo do toho. Hovorím z vlastnej skúsenosti.

Zaznamenáno
Nimdol Hunter of Mirkwood (lvl 65) - Woodsman
Abheniel Loremaster of Mirkwood (lvl 65) - Tailor
Bimir Champion (lvl 50) - Metalsmith

"The nice thing about meditation is that it makes doing nothing quite respectable."

Rozarka

• Anarúth Order
  • Mistr brku
    • Zobrazit profil
« Reply #14 kdy: Leden 08, 2012, 17:54:43 pm »

Omylem jsme se zatoulal na oficialni fora a procital si je cely den(v praci samozrejme  ;) ). Lidi uz 10 dni po vydani zakladali topicy jako "Hra umira",''chcete hru zachranit?"...
Tolik ''moudrych'' rad pohromade se jen tak nenajde. Lidi si tam stezuji na uplne vsechno-dlouhe cestovani,spatna aukce,hra je moc tezka,hra je moc lehka,nechci chodit se spolecnikem,chci vic spolecniku,...
A porad to nekdo prirovnava k WoW(koho uz to nestve-jako by WoW nekdy prineslo neco originalniho)

Cist oficialni fora MMORPG her,to je pro me zabijak zabavy. Uz tam nevlezu  :P
Zaznamenáno
Rozarka-Minstrel