Autor Téma: Tak co říkáte na plnou hru?  (Přečteno 7796 krát)

Malf

• Anarúth Order
  • Seržant
    • Zobrazit profil
    • Malf
Re: Tak co říkáte na plnou hru?
« Reply #30 kdy: Únor 16, 2012, 00:27:19 am »

Nyní učiním doznání. Vyzkoušení SWTORu předcházelo váhání. Většina kinshipu se již světelnými meči ohání, ale já nepustím Malfovu hůl z jeho dlaní... Slyším však vesmírné volání, hůl se již v ruce podivně naklání... Nakonec přeci jen, poutavé zdání, do hvězdných končin mě zvědavě vhání. Za světlou stranu pěkné je hraní, přesto jsem pomalý v rozhodování. Navzdory veškerým varováním, drze si provádím srovnávání. 30 dnů dalšího váhání... Nakonec jasné zvolání: chci zpět všechna svá povolání a prohánět se v malebných i nemalebných stráních Středozemě. Skřetové a jiní zlořádníci: bojte se mě!

A teď můj konkrétní náhled na "plnou hru" SWTOR... Díky ní jsem si uvědomil, jak mi působivé dialogy ve Star wars (včetně vynikajícího dabingu) nevynahradí mnohem zajímavější obsah LOTRa, ačkoliv obě hry jsou nesrovnávatelné. Ale když jsem si procházel nabídku profesí, o kterou se stará virtuální posádka s mnohem propracovanějším systémem v LOTRu (kde na mne aktuálně dýchá kouzlo Scholar guildy), začínal jsem tušit, kde je moje místo. Nejsem příznivcem měsíčních plateb za jakoukoliv hru, ale rozhodl jsem se opět aktivovat VIP účet ve Středozemi, protože si to zaslouží přinejmenším moje nedolevelovaná postava. SWTOR je nepochybně pestrobarevná přehlídka efektů a skvělá práce mého oblíbeného herního studia Bioware (proto jsem hru nakonec i vyzkoušel). Chápu, že "hotové" 75ky se budou na potenciál LOTRa dívat zcela jinak, než někdo s mým tempem a progresem v hraní... Nicméně jsem opravdu velmi rád, že se mi právě LOTRo zdá bohatší a příhodnější na nejrůznější funkce a (třeba i RP) aktivity (oficiální festivaly i kinové akce; skirmishe - vždy si je užiju i přes možná šílený "Instance finder", profese, kombinace a úprava outfitů, živá hudba, domek kinshipový i vlastní se systémem dekorací atd). Zkrátka mnohem více osobitějších prvků, nežli má jakákoliv jiná hra. V mých očích se LOTRO žije a SWTOR hraje. Obojí se dá vychutnat naplno, takže vychutnávejte, ať už jste kdekoliv!
« Poslední změna: Únor 16, 2012, 00:31:19 am od Malfurionell »
Zaznamenáno
MALFŮV WEB: http://www.malf.cz

Borondil

• Administrátor
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
« Reply #31 kdy: Únor 16, 2012, 07:53:45 am »

Velice zajímavé postřehy Malfe, místy velice nečekané  :)
Např. systém craftingu v SWTOR mám za výrazně lepší než v Lotru. Už jen systém získávání nových silnějších verzí receptů rozkladem věcí stávajících kdy se ti část surovin vrátí je výborný nápad. Dále systém posádky kdy nemusíš stát AFK u ponku či máš na výběr zda ti suroviny nasbírá posádka (za peníze), nebo si je nasbíráš ty osobně téměř zadarmo.
Zaznamenáno
Talagad, harfeník a člen kuchařského spolku
Borondil, kapitán, kovář zbrojí
Mithieneth, putující elfka
Ametysta, pokojská Paní Andulien
Anaruth, pokladník Řádu

Rozarka

• Anarúth Order
  • Mistr brku
    • Zobrazit profil
« Reply #32 kdy: Únor 16, 2012, 15:42:10 pm »

V mých očích se LOTRO žije a SWTOR hraje.
Diky pribehu to mnoho lidi vidi myslim presne naopak.
Ja osobne nemam rad porovnavani her. Je to nesmysl. Kazda hra chce svuj spravny cas :)
 U LOTRA jsem stravil 3 roky aktivniho hrani(u zadne jine MMORPG jsem tak dlouho nevydrzel). U SWTOR mam zase pocit mnohem intenzivnejsiho prozitku. Diky pribehu a diky namluvenym postavam.
Zaznamenáno
Rozarka-Minstrel

Béda

• Anarúth Order
  • Páže
    • Zobrazit profil
« Reply #33 kdy: Únor 16, 2012, 18:16:05 pm »

Tak si taky krapet vyliju srdíčko...i když asi budu jen opakovat co tu už padlo.

Kraft je dle mého geniální. Je v podstatě stejný jako u ostatních her, jen vše dělají společníci a to i když jste offline. Odpadá nucené kácení, trhání, šťourání, kutání a jiná -ání. Prostě jen pár kliky vydáte přikazy a dál se oháníte světlomrsky, vařečkami, bičíky...no prostě dle chuti.

Příběh a namluvení rozhovorů výborné.

Instance a skupinové rozhovory taktéž výborné. Jsem zvědavý na raid.

Po grafické stránce to v pohybu nakonec nevypadá zas tak špatně, jen teda některé nabušenější a otylejší postavy na mne působí jak komické postavičky z animáků a komixů.

UI je na první pohled příjemné a přehledné, ale postupem času dosti těsné (zvlášť pro lidi jako já, kteří musím mít vše pěkně na očích) a nemožnost překopat si ho k obrazu svému tomu také moc nepřidává.

Vesmírné souboje mi v současné podobě příjdou zbytečné. Každý jsem jednou, dvakrát absolvoval a znova mne to už neláká, navíc jsou děsně snadné.

O PvP nemám moc co říct, páč na to moc nejsem a mám za sebou jen pár soubjů, ale takový hutball mne hodně bavil.

Co mi opravdu vadí, je naprostá absence úpravy vzhledu výbavy a zobrazování vzhledu zbraní. (Jsem prostě jen zmlsaný z Neverwinte Nights, kde ty možnosti byly obrovské.) Nemluvě o absenci Guildovních domů/lodí.

Nevím jak vám, ale mi příjde expení strašně rychlé. Řekl bych, že si tím v Bioware na sebe upletli bič.

SWTOR má podle mne solidně našlápnuto a velký potenciál, jsem zvědavý jak to bude vypadat za půl roku, za rok. Prozatím mi tam ještě dost věci chybí.

Zaznamenáno
Béda Vozembouch

Rozarka

• Anarúth Order
  • Mistr brku
    • Zobrazit profil
« Reply #34 kdy: Únor 16, 2012, 18:58:36 pm »

Uprava UI,a myslim ze i nejaka volitelne uprava vzhledu veci ma byt v breznovem update. Mimo jine.
A ano,levelovani v teto hre je neskutecne rychle. Kupodivu mi to ale vubec nevadi.
Pro samotnou hru,respektive pocet hracu ve hre, to ale muze byt spatne. To ukaze cas.
Zaznamenáno
Rozarka-Minstrel

Sludig

• SWTOR-AO
  • Seržant
  • *
    • Zobrazit profil
« Reply #35 kdy: Únor 17, 2012, 19:34:12 pm »

predpokladam ze rychly leveling je umysl tvurcu. Takhle se mohou soustredit na pridavani end game instanci,raidu ,planet atd. Doufam ze levelcap zvedat nebudou
Zaznamenáno
Dageorn Theorien -captain
Sludig-guardian-GM mettalsmith
Dakeyrin Theorien - Burglar

Pesos

• Anarúth Order
  • Mistr brku
  • člověk
    • Zobrazit profil
« Reply #36 kdy: Březen 16, 2012, 13:18:11 pm »

Krátké subjektivní hodnocení SWTOR

Přes původní záměr napsat nějakou „pořádnou“ recenzi se nyní musím přenést a dám do pléna jen kratší názor.
Hru dělá Bioware, studium, které cílí na masy hráčů (řekl bych nižštího věku). Tomu odpovídá čísté, jednoduché ovládání a jasně definovaný příběh. Ten bych rád, na úvod, vyzvihl.

Za každý ze čtyř základních druhů povolání se odvíjí jedinečný epický příběh, který Vás bude provázet celou hrou. Hra je plně nadabována a protkána cut scenami, které mají dotvářet atmosféru. Hra pochopitelně využívý universa Hvězdných válek a na každém kroku je pro znalce vidět spousta známých fragmentů a odkazů na vědění o světě, ve kterém se snaží dotvářet téměř filmový zážitek.

Dlouho dobu se to také hře daří. Bohužel snaha o Filmový zážitek vás jako hráče víceméně stlačila na singl video hru, a co hůř, graficky vyšperkovaný tunel, ze kterého nejde vystoupit žádným nedovoleným způsobem. A dovolený způsob je jen jediný... stále vpřed. Byť se rozhovory tváří jako košaté, prakticky se jedná pouze o jednu , někdy dvě větve vývoje (který se dál stejně spojuje). Rozdílné postoje jsou vyjádřeny  body světla či temnoty a to je pravděpodobně největší díl příběhové diference. (zjednodušuje to zřejmě možnost reakcí NPC postav, prostě vidí jaké máte číslo a podle toho se s vámi baví) Hra obsahuje i skrytý obsah, který „koridorovost“ narušuje. Nicméně ten je dobře ukryt pod povrchem a bez důkladné znalosti předlohy a angličtiny je prakticky nehratelný.

Hraní postavy. Nemohu to posoudit komplexně. Znám jen jednu a to ne dokonale. (Vanguard) nicméně mám z toho nedobrý pocit. Je tu poměrně málo skilu, a i ty ,řekněme ultimátní, jsou s rychlýcm CD. V praxi tak přijdete ke skupince, naházíte tam nejsilnější skily, co přežije upižláte normálním a před další skupinkou už máte všechny skily připravené pro nové kolečko.Nenutí vás to moc přemýšlet (maximálně po změně natraitování) a tak nějak to působí ploše. Tohle platí pro singl i group hraní.

Společníci. Je to asi jedna z mála  komunitou pozitivně vnímaných novinek u této on-linovky. A dlouhou dobu jsem to tak asi i bral. Ale. S odstupem času si uvědomuji, že společníci jsou jen jakási obezlička pro singl hraní. Rozvíjejí příběh, nahrazují vám dovednosti jiné postavy a snaží se marně napodobit komunikaci s živým hráčem. (to samozřejmě ani nejde)

Můj dojem ze hry pro tuto část je, že se spousta živých lidí míjí v universu, jdou doprovázení svým společníkem a nemají důvod se spolu bavit. Samozřejmě že jsou v průběhu levelování instance pro 2 či čtyři hráče, flaschpointy, ale težko se shání společníci mimo guildu a vůbec. Pokud se s flaschpointem míjíte levelem, tak je to, mírně řečeno nuda. (to asi u každé hry)

Komunita na serveru se mi zdá nekompaktní a i když jsou tu možnosti emotů či nástroje pro rp hraní, málokdy tak někoho uvidíte hrát.

Craft.
Výroba věcí je po počátečním nadšení docela zklamání. Máte sice nějakou možnost založenou na náhodě=rozumněj množství času a peněz vloženým do pokusů, na vytvoření speciálních 2x crtitnutých věcí ale za jedno levelujete rychleji než by jste si ty věci sami pro sebe vycraftili a používali (byl jsem výrobce zbrojí) a navíc je ve hře systém modifikací, kdy se do stejného předmětu  dají vkládat vylepšení různé úrovně a ten předmět (zbroj, zbraň) se pak stává silnějším. Tyto vylepšení jsou snadno dostupné za tokeny té které planety. Demotivuje to tedy spoustu hráčů věnovat se craftu skutečně naplno. A následně na end-game levelu zjistí, že si mohou vyrobit jen jednu-dvě unikátní věci sami pro sebe a zbytek musí nafarmit v instancích, protže craftěné věci maximální urovně jsou velmi slabé v porovnání s těmi z instancí... Craft může probíhat i pokud jse off-line, což je zajímavá myšlenka, nicméně vás trochu brzdí jen jeden úkol ve frontě na výpravu a jen 5 předmětů ve frontě na craft. Navíc craftí společníci a upřímně nejsem s tím moc spokojen. Radši si craftím sám. Pokud by zachovali craft ve frontě (můj) i v době off-line, tak si myslím že bych byl naproto spokojený a nemusel bych se otravovat s nastavováním společníků a logování co hodinu na nové nastavení.

End game... Zhruba od 40 levelu jsem byl tak znechucen „hraním příběhu = koukání na film“ že jsem se snažil vylevelovat na horu a zkusit konečně něco z end game obsahu, tedy toho, co vás u té hry má držet a kde strávíte nejdelší čas. Mno... shrnu to tak, že to není ani zdaleka tak dobré jak jsem doufal a musím se hluboce omluvit Lotru. /mea culpa/

Co mě naprosto deprimovalo, bylo veliké množství nahrávacích obrazovek a prostorů které se muselo proběhnout, aniž by měli nějaký rozumný účel. Možná je to reálně správně, ale když chcu odletět z planety , musím na kosmodrom. (beru) pak dlouho probíhám neosobitými koridory abych našel vstup do hangáru  (nekdy před tím je ještě orbitální stanice= 2 loadovací obrazovky)... obrovský hangár a najdu vstup do lodi. Tady mě přivítá stupidní hláška robota.  Probehnu svou loď -tak obrovskou a měnit mohu pouze věci ve skříni- jdu na můstek, tam najdu mapu galaxie, vyhledám kam chci. Ťuk. A zpátky v opačném pořadí.... OPRUZ. Prostředí mi připadá takové sterilní...ale bezúčelně.  Prakticky je jediná možnost jak tohle obejít a to použít jednou za den lístek na republic fleet. A tam než se dostanu na nějakou instanci zase deset obrazovek...

PvP. Tohle nedokáži nějak dobře posoudit... osobně si myslím, že je to děsná nuda, ale jsem zaujatý poti PvP, takže tohle berte s rezervou. Vzhledem k síle eqvipu oproti skillům má dobře vybavený hráč naprostou výhodu oproti špatně vybavenému, i kdyby to ten dobře vybavený neuměl hrát, má navrh víc než zásadním způsobem. (je to možná reálné,ale nezábavné)

Spousta věcí je naprosto nereálná a nezábavná. Teď asi nebudu vyjmenovávat všechny „drobnosti“ v ovládání či grafice, snad jen něco co mi postupně pilo krev... zadávání ukolu..někdy mi důležité strategické úkoly prostě přehrála holivize uprostřed lodi, a jindy jsem musel kvuli ptákovině letět na Corussand, říci aye madam, a letět zpět (20obrazovek). A nakonec perličku. Zajímalo by mě, který grafik dělal tu Generálku pro tropery(už nevím jméno) Ta ženský by musela být robot nebo android, nebo mít kovové kozy, nebo nevím... ale TAKHLE BLBE BÝT PŘES PRSA opásána pistolí... by nebyla snad ani kráva. A na to se prostě nešlo nedívat....“jako jazyk stále naráží na vylomený ….“

Zklamáním pro mě bylo také, jak je ve hře málo věcí, které by stály za to sbírat a pak se jimi chlubit. Jedna ubohá skříň na lodi byla poloprázdná a to jsem se na plno věnoval craftu. Žádné sety brnění, dobře vypadající zbraně, obrázky...(dokonce ani rybaření)  maximálně jste si mohli sbírat vozítka....

Nějaké shrnutí, když už to tak nabobtnalo.
SWTOR není špatná hra (spíše špatný film). Já si ale radši hraju, než koukám na televizi, radši si hraji kde chci, jakým způsobem chci a s kým chci. Přijde mi, že dali veškeré peníze a čas na pozlátko a namluvení postav a nezbyl jim prostor na obsah... (pokud ovšem nechtěli aby si každý udělal 8 postav a projel si příběh i za ně)  dávám celkově 50 procent a přidejte si, nebo si uberte procenta podle toho klíče. +Ano/-ne

znám a mám rád Hvězdné války   +10/-10
umím anglicky  +20/-20
rád koukám na film (nebo mám prostatické potíže) +10/-10
« Poslední změna: Březen 16, 2012, 19:02:44 pm od Pesos »
Zaznamenáno
Main: Thoorh Kladivo,GDR  75. Kovář   
Alt     Cynthor Squirrels, Warden 36 Klenotnik
Alt:    Darober Dabert, ChAMP, 75. SM Krejčí,  kuchař a farmář
alt:    Elsinor Poutník, Capt  75, Výrobce zbrojí
alt.    Vilem Pruvodce, hunter 25+  Řezbář

Almych

• Anarúth Order
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
    • http://www.anaruth-order.cz
« Reply #37 kdy: Březen 16, 2012, 21:21:23 pm »

Tak nejak to asi zapichnu, proste me to nechyta a hraju to jen protoze SW. I kdyz to pro me znamena hrozne moc, nejak to nestaci. Nejak mi tam proste chybi motivace za necim se hnat. Jediny reward je vyssi level a to me nejak omrzelo. Je to proste singl hra bez drivu s multiplayerem. Jako free dobry, jako placena AAA hra si moje penize nezaslouzi.

Stare SWG se svym grindem expu bylo mnohonasobne zabavnejsi, nez teda spachali NGE. O vesmiru uz vubec nemluvim, to je totalni vysmech co predvedli.
Zaznamenáno

Ado

• SWTOR-AO
  • Novic
  • *
    • Zobrazit profil
« Reply #38 kdy: Březen 17, 2012, 00:58:02 am »

Pesosi super blábol. O jaké hře to píšeš?
Zaznamenáno

Ketth

• Anarúth Order
  • Seržant
    • Zobrazit profil
« Reply #39 kdy: Březen 17, 2012, 01:23:12 am »

Hru dělá Bioware, studium, které cílí na masy hráčů (řekl bych nižštího věku).

Už podle reakce bych řekl, že to celkem trefil, ne?  ;)

Jinak pěkný článek plný zajímavých postřehů i pro lidi touhle hrou nezasažené, díky za něj Pesosi :)
« Poslední změna: Březen 17, 2012, 01:27:07 am od Ketth »
Zaznamenáno

Ado

• SWTOR-AO
  • Novic
  • *
    • Zobrazit profil
« Reply #40 kdy: Březen 17, 2012, 01:43:50 am »

Už podle reakce bych řekl, že to celkem trefil, ne?  ;)

Jinak pěkný článek plný zajímavých postřehů i pro lidi touhle hrou nezasažené, díky za něj Pesosi :)

Žel bohu celý ten blok textu je v mnoha bodech natolik zavádějící, dalo by se říct až lživý, že si dospělejší reakci snad ani nezaslouží.

Mimochodem Trask Ulgo, server, na kterém hrajeme, má snad největší koncentraci LOTRO hráčů, jsou tu celé kinshipy nejen z Laurelinu.
Zaznamenáno

Borondil

• Administrátor
  • Upovídaný
    • Zobrazit profil
« Reply #41 kdy: Březen 17, 2012, 08:37:21 am »

Je potřeba si uvědomit dvě věci.
1) Pesos pokud je mi známo naprosto nevládne anglickým jazykem a tedy příběh který si většina hráčů užívá šel naprosto mimo něj, což je u hry která je založena primárně na příběhu obrovská škoda.

2) Pesos popsal svůj pohled na hru(za to mu náleží mé díky), neprohlašuje že jeho slova jsou pravda boží. Ač se v mnohém naše pohledy liší, chápu že to vidí takto a nevidím důvod mu vtloukat klíny do hlavy že pravda je jiná a že to celé pochopil špatně. Co člověk to názor, pokud vezmu cokoliv co se mí líbí a budu hledat dostatečně dlouho, s pravděpodobností hraničící s jistotou najdu někoho kdo zrovna toto nenávídí. Tak už to v životě chodí.
Zaznamenáno
Talagad, harfeník a člen kuchařského spolku
Borondil, kapitán, kovář zbrojí
Mithieneth, putující elfka
Ametysta, pokojská Paní Andulien
Anaruth, pokladník Řádu

Deovan

• SWTOR-AO
  • Novic
  • *
    • Zobrazit profil
« Reply #42 kdy: Březen 17, 2012, 16:41:17 pm »

Doufám, že se najde někdo, kdo napíše trošku delší kladný popis . Neumím slohovky, takže já to nebudu i když mám absolutně obrácený postoj oproti Pesosovi. Hra je skvělá a potom co z lotra udělali za poslední rok frašku u mě bezkonkurenčně vede. (i když ze začátku mi nesedla asi proto, že moje angličtina je dost ubohá).

Pesosův výklad popisuje víceméně obecné nedostatky všech MMORPG u lidí kteří tu hru proběhli na solo a nic víc. Vlastně konkrétní problém, který by byl ve SWTORU vlastně nezazněl. Snad jen nechutně dlouhý přesun mezi planetami. Ten odstraní podle jejich slov v blízké době. Musíme si uvědomit jak krátkou dobu je hra venku.

Počet heroiců na jednotlivých planetách, počet flashpointů na max lvl, dvě operace (s dalším updatem bude další). Dva stupně setů pro max lvl PvE (bude další s updatem). Tři pro PvP. Zábavné warzony (v tech asi Pesos ani nebyl), dále výbava za comendation na jednotlivých planetách, připravovaný social system za legacy. Skvělej craft (Pesos si vybral armorera, ja mam treba biochem a jsem spokojeny). a spousta dalších věcí... třebas neuvěřitelně skvěle udělané planety jako jsou třeba Voss a Corelia.

Je to samozřejmě můj názor a nikomu ho nechci vnucovat, ale přikláním se k příspěvkům od Ada, se kterými se ztotožňuji.
Zaznamenáno

Pesos

• Anarúth Order
  • Mistr brku
  • člověk
    • Zobrazit profil
« Reply #43 kdy: Březen 17, 2012, 18:54:51 pm »

Děkuji všem za příspěvky, jsem rád, že tady zazněly další názory a je pochopitelné, že s mým pohledem spousta lidí nebude souhlasit. Proto je to subjektivní hodnocení a nebudu tedy reagovat na některá rýpnutí. Skutečně je to věc především osobních preferencí a názoru. Sám jsem vlastně velmi překvapen, že jsem svou postavičku dotáhl na  max level. K tomu světu SW jsem neměl žádný vztah a ani hraním příběhu,či warzon, jsem ho nezískal. Ve hře mě držela jen komunita, přesněji staří známí, a díky jim za to. S pokorou se vracím k Lotru, a ač ty hry nejdou srovnávat, nabízí mi daleko víc možností vyžití a cítím se v něm doma. Pochopitelně, i tam se mi spousta věcí nelíbí, a tak je tam třeba nedělám, nebo je přehlížím. Je tam však VELKÁ spousta jiného obsahu, ze kterého jsem nadšen a vůbec. Budu pracovat pro komunitu tam a těším se na lidi, kteří se světa SW nabaží a zatouží po přátelské náruči Řádu meče Anaruth na Laurelinu. Je široce rozevřena všem slušným lidem a zcela jistě tam najdete to co budete potřebovat. Ať jste extroverti, či introventi, Rp či Grind hráči, muži či ženy. Nikoho neperzekuujeme a na nikoho se nedíváme přes prsty. Pokud jste schopni stejného nadhledu k ostatním, Vítejte u nás !
Zaznamenáno
Main: Thoorh Kladivo,GDR  75. Kovář   
Alt     Cynthor Squirrels, Warden 36 Klenotnik
Alt:    Darober Dabert, ChAMP, 75. SM Krejčí,  kuchař a farmář
alt:    Elsinor Poutník, Capt  75, Výrobce zbrojí
alt.    Vilem Pruvodce, hunter 25+  Řezbář

Giseler

• Anarúth Order
  • Novic
  • *
    • Zobrazit profil
« Reply #44 kdy: Březen 17, 2012, 22:29:28 pm »

Respektuji Pesose jako hráče, který má právo na svůj názor!
Proč, ale při čtení jeho "recenze" si připadám jak úplný kretén? To se mám jako stydět, že hra se mi líbí a utrácím za ní peníze?

to Ketth.... další dárečky budou až na vánoce, musíš vydržet
Zaznamenáno